Jubileusz 50 - lecia

 • Jubileusz 50 - lecia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

  Miło nam poinformować, że w bieżącym roku Poradnia obchodziła Jubileusz 50 – lecia swojej działalności. 20 października 2017 roku odbyła się uroczystość zorganizowana w Krasnostawskim Domu Kultury, którą rozpoczął występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Krasnymstawie pod przewodnictwem Pana Mieczysław Pawelca.

  Oficjalnego powitania gości dokonała Pani Edyta Kisiel Dyrektor Poradni. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Teresa Hałas Poseł na Sejm R.P., Pan Krzysztof Grabczuk Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Pan Jan Skutnik zastępca dyrektora Wydziału Edukacji Specjalnej i Wspomagania Kuratorium Oświaty w Lublinie, Pan Henryk Czerniej Wicestarosta Krasnostawski, Pan Krzysztof Gałan Sekretarz Miasta, Pani Bożena Gawron prezes oddziału ZNP w Krasnymstawie. Do życzeń i gratulacji dołączyli się również przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych i pozaświatowych z terenu powiatu oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych Poradni. Goście w swoich wystąpieniach podkreślali jak ważną rolę pełni poradnia w środowisku.

  Kolejnym punktem uroczystości był wykład Pani Profesor Grażyny Krasowicz – Kupis Dyrektor Instytutu Psychologii UMCS w Lublinie na temat: „Młody Leonardo – czyli co naprawdę wiadomo o słabych i mocnych stronach uczniów z dysleksją”.

  Uroczystość uświetniły występy wychowanków MDK w Krasnymstawie – Kacpra Fideckiego i Jagody Chojan oraz grupy tanecznej „Zygzak”.

  Serdeczne podziękowania kierujemy do osób i firm, które wsparły nasze przedsięwzięcie finansowo oraz rzeczowo:

  Starostwo Powiatowe
  Agat SC
  BS w Krasnymstawie
  BS w Izbicy
  Cukiernia Tim
  Kartonex
  Kwiaciarnia Elena
  OSM
  Prad
  a.studio
  Stowarzyszenie Krasnostawianie
  Świetlicka Magdalena
  Urząd Gminy Krasnystaw
  Wemax