Spotkanie dla doradców zawodowych

5 lutego 2019

Dnia 31 stycznia 2019 roku odbyło się w poradni spotkanie szkoleniowo-konsultacyjne dla doradców zawodowych i nauczycieli realizujących zadania z zakresu doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych i ponadgimnazjalnych.

Zostało ono zorganizowane we współpracy z Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Krasnymstawie.

Przedsięwzięcie składało się z dwóch części. Część pierwszą, szkoleniową, prowadziły Panie: Eliza Mazurek i Karolina Lalka-Sobczuk               z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP w Chełmie. Szkolenie „ Jak radzić sobie ze stresem” odbywało się w formie warsztatowej. Uczestnicy mieli możliwość dowiedzieć się jak radzić sobie w sytuacjach stresowych. Omówione zostały także przyczyny i objawy stresu, emocje mu towarzyszące oraz skutki długotrwałego stresu. Treści poruszane podczas warsztatów i ćwiczenia zaproponowane przez prowadzące będą mogły być wykorzystane podczas zajęć z młodzieżą.

Część drugą, konsultacyjną prowadziła Pani Alicja Galińska – psycholog, doradca zawodowy z poradni. Podczas tej części spotkania został omówiony projekt nowego rozporządzenia w sprawie doradztwa zawodowego, a także zasady i terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Prowadząca zapoznała uczestników z nowymi publikacjami i materiałami z zakresu doradztwa zawodowego.                Był to również czas na pytania i wymianę doświadczeń.

   

Leave a reply
Ferie w PoradniTrening wzmacniania samooceny i pewności siebie dla uczniów klas IV -VI

Leave Your Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *